strzałka do góry
Polub nas na facebook'u. Zawsze aktualne promocje i oferty.
SKLEP INTERNETOWY
Ledbaner.pl
  SKLEP INTERNETOWY    
 
  Szukaj
 
   Kategorie
 
  Wyświetlacze graficzne kolorowe   
  Wyświetlacze graficzno-tekstowe   
  Wyświetlacze tekstowe - Mono   
  Krzyże apteczne   
  Zegary, Termometry   
  Logistyka i Przemysł   
  Wyświetlacze cen   
  Tablice wyników   
  Bandy sportowe   
  Wyświetlacze do busów   
   Informacje
 
  Jak zamawiać  
  Leasing / Raty  
  Wysyłka  
  FAQ  
  Montaż  
  Nasi klienci  
  Video-zobacz  
  Informacje prawne  
  Kalkulator energii elektrycznej  
  Cenniki  
 

Jakie są sposoby sterowania wyświetlaczami monochromatycznymi (jednokolorowymi)?
Na czas zmiany treści na wyświetlaczach graficzno-tekstowych potrzebujemy podłączenia wyświetlacza do komputera. Za pomocą karty sieciowej (przewodowej - LAN lub bezprzewodowej - Wi-Fi) łączymy się z wyświetlaczem a następnie za pomocą programu  MonoStudio (dołączony do wyświetlaczy graficzno-tekstowych na płycie CD) zmieniamy treść na wyświetlaczu. Po wysłaniu kompozycji możemy odłączyć komputer od wyświetlacza. Informacja wysłana na wyświetlacz jest przechowywana w wewnętrznej pamięci a brak prądu nie kasuje ostatnio wgranej kompozycji.

Czy komputer jest potrzebny do sterowania wyświetlaczem monochromatycznym ?
Nie. Komputer potrzebny jest tylko do wysłania treści, która ma być wyświetlana na wyświetlaczach graficzno-tekstowych. W przypadku wyświetlaczy tekstowych w ogóle nie potrzebujemy komputera do zmiany treści. Wystarczy klawiatura komputerowa PS/2 (dołączona do zestawu).

Czy można przygotować animację w zewnętrznych programach?
Tak, na przykład w programie Adobe Flash. W celu przygotowania animacji należy pamiętać aby plikami końcowymi były pliki graficzne o rozszerzeniu *.bmp, które dzięki programowi RGB MonoStudio możemy wysłać na wyświetlacz graficzno-tekstowy.
UWAGA: Ważne aby tworzyć animację o rozdzielczości wyświetlacza!

Jakie są funkcje wyświetlaczy tekstowych (sterowanych z klawiatury USB) w podstawowej wersji?
1) Edycja tekstu, kóry możemy zanimować za pomocą szeregu efektów np. zoom, miganie, najzd z góry itd.
2) Możliwość wyświetlania tekstu w pionie.
3) Możliwość wprowadzenia do 20.000 znaków, które są zapamiętane w wewnętrznej pamięci - brak prądu nie kasuje wpisanych informacji.
4) Możliwość zmiany prędkości tekstu (20 stopni prędkości)
5) Możliwość zatrzymywania tekstu - pauza 1s (możliwość zatrzymania tekstu na dłużej niż sekunda).
6) Wstawianie znaków specjalnych (strzałki, procenty, małpa - at itp.)
7) Możliwość wyświetlenia aktualnej godziny, daty oraz temperatury.
8) Możliwość pisania w 12 językach (odpowiednia czcionka):
– język angielski,
– język polski,
– język rosyjski,
– język niemiecki,
– język czeski,
– język słowacki
– język węgierski,
– język ukraiński,
– język litewski,
– język łotewski,

– język szwedzki,
– język norweski,

9) Trzy kroje czcionek do wyboru,
10) Automatyczna regulacja jasności,

11) Możliwość zaprogramowania wł./wył. wyświetlacza,

12) Blokada hasłem Pin.

W jakim czasie zwróci się inwestycja w telebim?
Uzależnione jest to od kilku czynników: - lokalizacji telebimu - istniejącej konkurencji - przedsiębiorczości właściciela wyświetlacza

Jaka jest żywotność diody LED?
Diody LED stanowią w obecnej chwili najbardziej trwałe źródła światła. Diody LED mogą świecić nieprzerwanie nawet do 100 000 godzin. Przy standardowej eksploatacji oznacza to używanie diody przez okres ponad 10 lat.

W jakich zewnętrznych programach można tworzyć spoty reklamowe na wyświetlacze full kolor RGB30 i RGB25 pow. 4 m2 ?
Najczęściej wykorzystywane przez grafików programy do tworzenia grafik na wyświetlacze full kolor RGB30 oraz RGB 25 powyżej 4 m2:
· Adobe Premiere
· Adobe Photoshop CS3
· Adobe Flash
· Adobe After Effects
· SWISHMAX
· Video Pinnacle Studio 12
· Ulead VideoStudio 9
· Sony Vegas Movie Studio Platinum

Czy urządzenia są odporne na warunki atmosferyczne?
Wszystkie oferowane przez nas wyświetlacze mogą służyć do zastosować zewnętrznych. Odporne są na deszcz, wiatr, pracują w temp. -20/+70 ºC

Diody LED cechują się tym, że pracują niezawodnie w ciężkich warunkach atmosferycznych i są o wiele bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Doskonale sprawdzają się w zakresie temperatur dochodzących od -30 ºC do 65 ºC. Do zalet zaliczany jest fakt, że dioda LED nie wydziela ciepła, a ich temperatura minimalnie przekracza temperaturę otoczenia.

Piksel (ang. pixel – wyraz utworzony ze zbitki dwóch angielskich słów: picture+element) jest to najmniejszy jednolity (oraz subpiksel - przedstawiający konkretny kolor) element obrazu wyświetlanego na ekranie (monitora komputerowego, telewizora itp.), drukowanego (dotyczy technologii druku punktowego) lub uzyskiwanego za pomocą urządzeń przetwarzania obrazu (aparat cyfrowy, skaner).

Diody LED, żywotność urządzenia, technologia cienkoprofilowa
Diody LED są elementami świecącymi, sukcesywnie zastępującymi żarówki oraz neony. Nie wszystkie jednak diody nadają się do produkcji wyświetlaczy. Za utrzymanie wysokich parametrów niestety trzeba płacić. Tanie diody (bezfirmowe lub nieselekcjonowane) posiadają szereg negatywnych cech: niska jasność jest przyczyną nieczytelności wyświetlaczy w słońcu; mały kąt świecenia diod powoduje że urządzenie jest czytelne tylko z pozycji prostopadłej; rozrzut jasności pomiędzy poszczególnymi LED-ami daje nieciekawy estetycznie efekt; wyżarzanie diod z czasem – skutki wiadome. Do produkcji wyświetlaczy w naszej firmie stosujemy tylko diody wolne od powyższych wad oraz w pełni selekcjonowane (każda pojedyncza sztuka). Żywotność dobrych diod LED określa się w setkach tysięcy godzin pracy (czyli kilkadziesiąt lat). Technologia cienkoprofilowa to szereg innowacyjnych rozwiązań, które w połączeniu pozwalają na rewelacyjny wynik grubości wyświetlaczy – tylko 3 cm. Na czym polega wyższość technologii 3cm nad innymi? Urządzenie grube nie wygląda nowocześnie. Montując nieestetyczny wyświetlacz w obrębie wejścia do firmy celem podniesienia prestiżu, można uzyskać efekt odwrotny. Cienkie urządzenie w wykonaniu ALU stanowi o lekkości wyświetlacza. Klienci określając nawet wyłączony produkt mówią: „widać, że jest to generacja wyświetlaczy zaawansowanych technologicznie”.

 
Koszta utrzymania
„Energooszczędny”, „Tani w utrzymaniu” – to bardzo aktualne zagadnienia. Oświetlając budynek, podświetlając plafon reklamowy czy instalując neon nad wejściem zwracamy uwagę na pobór mocy, bo wiemy, że te urządzenia to „ciche zjadacze energii”. Pracując 24h/dobę urządzenie musi być energooszczędne. Każdy 1W poboru energii w skali roku kosztuje 3,50 PLN. 100W przez rok pracy to już 350 PLN. Oto sposób obliczania:

1W = 0,001kW

0,001kW x 24h x 365 = 8,76 kWh (kilowatogodziny)

8,76 x 0,40 PLN = 3,5 PLN

Wcześniej niski pobór energii kojarzony był z małą jasnością diod lub sterowaniem dynamicznym (przestarzałe rozwiązanie). Niski pobór energii elektrycznej jest wynikiem zastosowania nowoczesnej technologii (patent autorstwa i w posiadaniu firmy), która pozwala uzyskać 100% jasności diod przy pełnej żywotności.

 

 

Gwarancja, serwis pogwarancyjny, znak CE
Płacąc za towar klient ma prawo do otrzymania pisemnych zobowiązań gwarancyjnych (zastosowanie przepisów z Kodeksu Handlowego oraz wybrane zagadnienia Kodeksu Cywilnego). Firma LEDbaner zapewnia pełną gwarancję producenta. Wybierając nasz produkt masz pewność, że solidna, rozwijająca się firma wywiąże się terminowo zarówno z zamówienia jak i zobowiązań posprzedażnych. Zapewniamy serwis pogwarancyjny, dysponujemy fachową grupą ludzi, którzy przy zamówieniach wielkogabarytowych dojadą na miejsce instalacji wyświetlacza. Urządzenia naszej produkcji są zbudowane modułowo, tzn. awaria czy uszkodzenie mechaniczne jednej części wiąże się jedynie z wymianą tej części, czyli modułu. Wszystkie produkty posiadają certyfikat zgodności ze zharmonizowanymi Dyrektywami Unijnymi – znak CE. Kompleksowe podejście do produkcji, transportu, gwarancji i serwisu czyni nasze produkty Produktami Bezpiecznymi (w oparciu o biuletyn EU – Produkty Bezpieczne).

 

Efekt świetlny na wyświetlaczu LED

Eksponując urządzenie należące do grupy wyświetlaczy informacyjno-reklamowych szczególnych starań należy dołożyć do prawidłowej instalacji tablicy. Jeżeli istnieje możliwość wyboru miejsca instalacji należy rozpatrzyć wszystkie "za" i "przeciw".

W miarę możliwości należy unikać montażu na ścianach południowych - nawet po instalacji tablicy LED z diodami o podwyższonej jasności, trzeba być przygotowanym na zmniejszenie widoczności wyświetlanej treści, a nawet częściową utratę czytelności.

Wyświetlacze diodowe najlepiej umieszczać w obrębie pola widzenia nie tylko z uwagi na większe zainteresowanie wyświetlaną treścią, lecz również celem uniknięcia refleksu świetlnego na powierzchni wyświetlacza. Elekt ten znany jest powszechnie z budynków ze szklaną elewacją - na gładkiej powierzchni tworzy się lustro odbijające jasne niebo i widok słońca. Aby zniwelować efekt lustra należy pochylić wyświetlacz o niewielki kąt ku ziemi (5-10 stopni). Pochylenie jest zabiegiem prostym, przynoszącym znaczną poprawę kontrastu wyświetlacza. Dodatkowym atutem jest lepsze wykorzystanie charakterystyki kąta bryłowego diod LED, które największą jasność osiągają w obszarze zbliżonym do osi pracy. 

 

LEDbaner na Facebooku         LEDbaner na Youtube   
Copyright © 2009-2017 LEDbaner. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Reklama diodowa - Telebimy - Tablice LED - Wyświetlacze tekstowe - Wyświetlacze graficzno-tekstowe - Zegary i termometry - Krzyże Apteczne - Wyświetlacze dla przemysłu - Pylony
Tablice wyników - Reklama świetlna - Wyświetlacz LED - LED baner - Producent - Reklama - Bilboard - Telebim - Wyświetlacz cenowy - Cyfry matrycowe - Krzyż - Neon
Polski producent - Eventy - Outdoor - Reklama zewnętrzna - Bandy sportowe - Wyświetlacze dla transportu
jq(function(){ jq('#multitab li').hover( function(){jq(this).stop().animate({"right": "302px"}, 1000); } , function(){ jq(this).stop().animate({"right": "0"}, 1000); } ); });